O výstavách

Proč výstavy? - Nikde jinde nemáte takovou příležitost setkat se s takovým množstvím plemen, ať už co do rozmanitosti, tak i do počtu, jako právě na výstavě. Nejsou to jen přehlídky psí krásy, ale i příležitost k porovnání jedinců jednotlivých plemen. Svou velmi významnou roli mají výstavy také pro chov, a tudíž i pro budoucí úroveň plemene, protože pro zařazení do chovu je právě dobré výstavní hodnocení jedním z předpokladů.
  Možná vás potěší pohovořit si zde se starými známými a pochlubit se svými úspěchy, nebo se seznámit s úplně novými přáteli, kteří mají stejné zájmy. Z takových rozhovorů často vzejdou užitečné tipy a podněty pro váš společný život s vašim psím přítelem, které vám určitě žádná příručka nedá. A vždy je co se učit!
Můžete zde využít příležitost k nákupům v areálu výstaviště. Většinou se zde nabízí široká paleta kynologické literatury a nikde jinde nenajdete takovou nabídku psího krmení a příslušenství, většinou za velmi příznivé ceny, navíc s možností zeptat se na konkrétní dotazy přímo výrobce nebo zkušeného odborníka. Některé zboží lze dokonce dostat pouze na výstavách.
  
Proto, než se definitivně rozhodnete pořídit si své první stěňátko, návštěva výstavy může být jedním z kroků, kdy se přesvědčíte, že právě to vybrané plemeno bude pro Vás to pravé.